HIVOS TIGER AWARD naar Indiase film op het met meer dan 314.000 bezoekers tellende IFFR (HIVOS TIGER AWARD naar Indiase film op het met meer dan 314.000 bezoekers tellende IFFR)
Meer dan 314.000 bezoekers voor het IFFR - HIVOS TIGER AWARD voor Indiase film
Na het filmfestival van Rotterdam (IFFR) stond de teller op ruim 314.000 bezoekers. Iets meer dan de 305.000 bezoekers in 2016. In totaal werden dit jaar 484 films vertoond, waarvan 105 wereldpremières. In de telling voor de publieksprijs was de waardering voor de films hoger dan ooit. Meer dan 60 films scoorden gemiddeld 4 (uit 5) of hoger.

Sexy Durga - Sanal Kumar Sasidharan
Sexy Durga van Sanal Kumar Sasidharan won de HIVOS TIGER AWARD. In deze Indiase film treffen een jonge vrouw en haar minnaar op een nachtelijke rit een doorsnede van de Indiase mannenmaatschappij. Wat begint als een vluchtpoging ontaardt in een helletocht waaruit geen ontsnapping mogelijk lijkt. Niles Atallah mocht de Special Jury Award in ontvangst nemen voor zijn film Rey, een avontuurlijk textuur-experiment met bijzondere beeldbewerking.
Onder de 316 filmmakers bevond zich ook regisseur Barry Jenkins. Diens met acht Oscars genomineerde Moonlight beleefde op het IFFR z'n Nederlandse première en won de Publieksprijs. Moonlight haalde een gemiddelde score van 4,639 uit 5.
MovieZone, de jongerenjury van EYE en IFFR (voorheen MovieSquad) verkoos het satirische Quality Time van de debuterende Nederlandse regisseur Daan Bakker tot winnaar.

Quality Time - Daan Bakker
Het IFFR werd gisteren afgesloten met de vertoning van 20th Century Women van Mike Mills.
Deze uitgave is beschikbaar gesteld door IFFR.