Firestarter (DVD) (Samenvatting)
Andrew ‘Andy’ McGee (David Keith) en zijn vriendin Vitoria ‘Vicky’ Tomlinson (Heather Locklear) doen tijdens hun studietijd voor geld mee aan een medisch experiment met het middel LOT-6. Het experiment wordt uitgevoerd door een geheime overheidsorganisatie die zich ‘The Shop’ noemt. Maar alles is nogal gehuld in mysterie. Tijdens het experiment gaan niet alles zoals gepland en komen Andrew en Vicky erachter dat ze nu ieders gedachten kunnen lezen. Maar dat houden ze wijselijk verborgen. Jaren later zijn ze getrouwd en hebben een 9-jarige dochter, genaamd Charlene (Drew Barrymore), ofwel Charlie. Andy blijkt als gevolg van het experiment via zijn gedachten mensen zijn wil op te kunnen leggen, maar dat gaat dan wel ten koste van zijn eigen gezondheid. Charlie blijkt de gave te hebben met haar gedachten dingen in brand te steken, beter bekend als pyrokinese. De mensen van ‘The Shop’, onder leiding van kapitein Hollister (Martin Sheen) zitten nu achter Andy en Charlie aan. Hollister maakt bij de achtervolging gebruik van de scherpschutter Rainbird (George C. Scott). Koste wat het kost moeten Andy en Charlie levend worden gevangen. Wat uiteindelijk ook lukt, maar Charlie leert steeds beter haar gaven te gebruiken.
Commentaar
Firestarter is gebaseerd op het gelijknamige boek van Stephen King. King is een van de meest succesvolle horrorschrijvers van dit moment en zijn verhalen behoren ook tot de meest verfilmde. In 1984 verschenen binnen een jaar maar liefst vijf Stephen King verfilmingen, waar Firestarter er één van was. Nu is een verhaal van Stephen King verfilmen niet echt gemakkelijk. King besteedt in zijn boeken veel tijd aan opbouw van spanning, mysterie en suspense en aan karakteruitwerking. En deze beide elementen missen volledig in de verfilming van regisseur Mark L. Lester. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat John Carpenter de film zou regisseren. Maar door tegenvallende resultaten van Carpenter’s The Thing (1982) werd hij door Universal van het project gehaald. Ook spelers van de cast zijn niet direct van het begin betrokken geweest. Zo schijnt hoofdrolspeler David Keith de 14e keuze voor de rol te zijn, aldus het feitenboek ‘Creepshows’. Ook Martin Sheen is pas op een later moment bij de verfilming gekomen.
Het begin van het verhaal wordt verteld in flashback vorm. Terwijl Andy en Charlie op de vlucht zijn voor ‘The Shop’ zien we via flashback fragmenten wat daaraan vooraf gegaan is.
Firestarter is een film die het ook moet hebben van de visuele effecten, die nu erg gedateerd aan doen. Ook de synthesizermuziek van Tangerine Dream doet nu wat gedateerd aan.
Drew Barrymore is door haar rol in E.T. (1982) bekend geworden. Haar rol in deze film Firestarter was haar eerste rol na E.T.. Barrymore zet een zeer behoorlijk acteerspel neer en werd door de Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films genomineerd.
Techniek en extra's
Beeldkwaliteit
De film staat in het oorspronkelijk bedoelde beeldformaat van 2.35:1 anamorf op deze DVD. De kwaliteit van het beeld is redelijk goed en is zichtbaar opgeknapt. Kleuren zien er goed verzadigd, helder en natuurlijk uit. Contrast en zwartniveau zijn redelijk goed, al is het zwartniveau niet helemaal optimaal. Filmgrain is slechts in lichte mate aanwezig. Ook spetters of andere ongerechtigheden zitten nauwelijks in het beeld.
De film is verdeeld in 16 chapterstops. De optionele ondertiteling staat netjes onder in het beeld geplaatst.
Geluidskwaliteit
De originele mono soundtrack van de film staat in Dolby Digital 2.0 mono (192 kb/s) op de schijf. Dit betekent dat het geluid uit beide frontspeakers komt. De soundtrack klinkt zeer gedateerd, met name veroorzaakt door een zeer beperkt frequentiebereik. Het geluid beperkt zich met name tot de middenfrequenties, zowel het hoog als het laag is zeer beperkt. Van dynamiek is nauwelijks sprake Stemmen en andere geluiden komen door gebrek aan hoge en lage tonen vrij flets en dof over. De soundtrack is verder wel nagenoeg ruisvrij. Dialogen zijn goed te volgen.
Extra's
De statische breedbeeld menuschermen zijn zonder achtergrondgeluid. De menukeuzen bestaan uit symbolen waarvan niet zo direct duidelijk is welke keuze erachter zit. Op deze DVD staan geen extra’s.
Conclusie
Firestarter is gebaseerd op de gelijknamige roman van Stephen King. Het verhaal gaat over een meisje dat de gave van pyrokinese bezit. Een geheime overheidsorganisatie wil haar koste wat het kost gebruiken voor onderzoek en experiment. In de hoofdrol speelt Drew Barrymore, andere rollen zijn er voor David Keith, Martin Sheen en George C. Scott. Boeken van King staan bekend om suspense en spanningsopbouw, elementen die deze film mist.
Deze budgetrelease van MGM heeft redelijk goede breedbeeldkwaliteit. Het geluid is mono en doet gedateerd aan, maar klinkt acceptabel. Er staan geen extra’s op deze DVD.
Deze uitgave is beschikbaar gesteld door MGM.
Filmspecs
Medium | DVD |
---|---|
Genre | Thriller |
Regio | 2 |
Jaar | ["1984"] |
Speelduur | ["110"] |
Verpakking | Keep Case |
Beeldverhouding | 2.35:1 |
Geluidssporen | Dolby Digital 2.0 - Engels, Dolby Digital 2.0 - Duits, Dolby Digital 2.0 - Italiaans, Dolby Digital 2.0 - Frans, Dolby Digital 2.0 - Pools |
Ondertiteling | Nederlands, Engels, En vele andere, Duits |
Uitgever | MGM |
EAN | ["8717438132938"] |
Extra's
- ["Geen"]