["From Russia With Love (SE)"]

Recensent:
Koen e
24 april 2001

Totaalbeoordeling:

["2.9"]

From Russia With Love (SE) (DVD) (Samenvatting)

James Bond (Sean Connery) strijdt tegen de boosaardige organisatie SPECTRE, in een bloedstollende jacht op een Russische decoderingsmachine. Huurmoordenaar Red Grant (Robert Shaw) wordt door het misdadige syndicaat aangesteld om Bond in de val te lokken en zo de dood van Dr. No te wreken. Een spannende bootrace, een brutale helikopteraanval en een treinrit op de Oriënt Express bewijzen echter dat het niet gemakkelijk zal worden om Bond uit te schakelen.

Commentaar

Na zijn debuut in Dr. No is From Russia with Love (FRwL) de tweede film met \'s werelds bekendste geheimagent. FRwL gaat verder waar Dr. No ophield. Weer krijgt James Bond het aan de stok met SPECTRE, de terreur-organisatie waarvan we van de man aan het hoofd alleen zijn hand (die conform de regels uit het \"Handboek voor Klassieke Schurken\" continu een kat aait) te zien krijgen. Evenals de eerste film werd ook deze tweede geregisseerd door de inmiddels overleden Terence Young. In FRwL geeft Young verdere aanvulling op de regels en kenmerken die Bond-films sieren. Zo maken we in deze film voor het eerst kennis met Desmond Llewelyn als Q, een rol die hij voor de rest van zijn leven in elk deel van de serie zal vertolken. Zoals verwacht van een Bond-film is het verhaal in een paar regels op te sommen, maar dat maakt dat je niet al te veel na hoeft te denken terwijl 007 van de ene in de andere actiescène belandt. Deze film werd gemaakt met een twee keer zo groot budget als de eerste, en dat is vooral aan de spectaculaire actie goed te zien. Sean Connery schittert wederom in de rol van 007, met de charme en humor die we eerder bij hem zagen in Dr. No. Al met al kan dan ook geconcludeerd worden dat FRwL een uitstekende voortzetting van de Bond-serie is.

Techniek en extra's

Beeldkwaliteit

Voor een film van bijna veertig jaar oud is het beeld zeker niet slecht. Helderheid en scherpte zijn prima, al zijn er ook wat momenten aanwezig waarbij de anamorfe weergave minder scherp is. Voor een klein gedeelte wordt de scherpte bepaald door het minimale gebruik van edge-enhancement. De kleuren zijn over het algemeen mooi verzadigd, soms echter verraden fletse kleuren de leeftijd van de film. De korreligheid van het beeld is eveneens te wijten aan de ouderdom van het bronmateriaal. Een ander nadeel is dat het in sommige donkere scènes niet makkelijk is om te zien wat zich precies afspeelt. Hier en daar is wat beeldruis en vuil te bespeuren, soms zelfs in dergelijke mate dat het storend wordt. De laagovergang van deze dubbellaags DVD vindt al na ongeveer 30 minuten plaats. Men heeft er voor gezorgd dat deze op een onopvallende plek zit en dus niet hinderlijk is. De duidelijk leesbare ondertiteling is goed geplaatst.

Geluidskwaliteit

Voor de DVD van FRwL is besloten om het geluid in de oorspronkelijke staat te laten en niet op te waarderen naar de huidige (surround-)standaard. Het geluid op deze DVD is namelijk mono, en dus niet te vergelijken met een goede Dolby Digital 5.1 weergave. De kwaliteit van het mono-geluid dat we bij deze DVD voorgeschoteld krijgen is redelijk. Was het bij Dr. No nog dat dialogen onverstaanbaar werden als er veel overig kabaal was, bij FRwL is dit totaal geen probleem. Gesprekken zijn dus ten alle tijden goed te begrijpen. Wel zorgt het feit dat de stemmen van bepaalde acteurs na de opname nagesynchroniseerd zijn ervoor dat het stemgeluid soms boven de rest uitspringt. Bovendien is het frequentiebereik aan de lage kant, waardoor het geluid enigszins schraal overkomt.

Extra's

Het goed verzorgde menu, dat van muziek en animatie voorzien is, biedt de keus uit een groot aantal (niet-ondertitelde) extra\'s.
Om te beginnen kan begeleidend commentaar tijdens de film beluisterd worden. De commentaartrack is van een zelfde soort als die van Dr. No SE, waarbij een grote verscheidenheid aan mensen (acteurs, regisseur, producer, e.v.a.) aan het woord komt. De verschillende personen worden geïntroduceerd door een \"verteller\". Nadeel van dit soort geplande commentaar is dat het nogal statisch is. De voordelen zijn dat je niet opgescheept zit met één eventueel saaie commentator en dat bij iedere scène iemand gevonden is die er iets interessants over te vertellen heeft.
De goede documentaire \"Inside From Russia with Love\" benadrukt vooral de problemen tijdens de opnames. Gedurende het filmen leek het er namelijk op dat FRwL door diverse moeilijkheden een grote flop zou worden. Het bleek bijvoorbeeld dat acteur Pedro Armendariz, die de rol van Kerim Bey speelt, helaas leidde aan een ongeneeslijke vorm van kanker. Hij wilde de film echter wel afronden en dus werd het complete opnameschema omgegooid. Ook overleefde de regisseur ternauwernood een helikopterongeluk. Deze en vele andere problemen zorgden ervoor dat de film veel meer kostte dan verwacht en maar net op tijd af was. De lengte van deze documentaire is ongeveer 34 minuten.

In het interessante, 18 minuten durende \"Harry Saltzman: Showman\" krijgen we een beschrijving van de man die samen met partner Cubby Broccoli de rechten op Ian Flemming\'s boeken bezat. Hij fungeerde tevens als producer bij negen van de eerste Bond-films.
De photo-gallery bevat meer dan 150 foto\'s, die voor het gemak gegroepeerd zijn in acht categorieën. De meeste foto\'s zijn zwart/wit.
Ook zijn zes trailers aanwezig, waarvan er drie in de bioscoop draaiden en de overige voor televisie bedoeld waren. Alle trailers hebben DD 2.0 geluid. Van de bioscooptrailers is er één in anamorf 16:9 formaat. De beeldkwaliteit van deze trailer, die in principe de hele film in drie minuten samenvat, is redelijk. De andere twee dienen voor gezamelijke promotie van twee Bond-films (hier Dr. No / FRwL en FRwL / Thunderball). Zij hebben beeldverhouding 4:3 met beeld dat van allerbelabberdste kwaliteit is. De TV-trailers (uiteraard 4:3) zijn met een duur van respectievelijk 58, 28 en 10 seconden nauwelijks de moeite van het bekijken waard. Hetzelfde kan gezegd worden van de aanwezige radio-spots, die ongeveer even lang duren. Toch geven trailers en spots een goed beeld van hoe men veertig jaar geleden probeerde om films aan de man te brengen.
Als laatste wordt het bekende acht pagina\'s dunne boekje meegeleverd, met daarin twee bladzijden Nederlandse informatie over de film.

Conclusie

From Russia with Love SE is een zeer complete DVD. Er is zorg voor gedragen dat de beeldkwaliteit tegemoet komt aan de eisen die tegenwoordig gesteld worden aan het medium DVD. Het geluid krijgt helaas niet dezelfde behandeling en is gewoon mono. Maar vooral gezien de enorme hoeveelheid extra\'s kun je concluderen dat MGM wederom een Special Edition heeft afgeleverd die met recht deze titel mag voeren.

Deze DVD werd beschikbaar gesteld door Dividence.nl

Deze uitgave is beschikbaar gesteld door Fox / MGM

Filmspecs

MediumDVD
GenreActie, Avontuur
Regio2
Jaar["1963"]
Speelduur["110"]
VerpakkingAmaray Keep Case
Beeldverhouding1.85:1
GeluidssporenDolby Digital 5.1 - Engels, Dolby Digital 2.0 - Italiaans, Dolby Digital 2.0 - Frans
OndertitelingNederlands, Engels, Frans, Italiaans
UitgeverFox / MGM
EAN["8712626003984"]

Extra's

  • ["Originele bioscooptrailers\nBoekje (8 pag.) met blik achter de schermen\nCommentaar van cast en filmploeg\nDocumentaire `Inside From Russia with Love` (34 min.)\n`Harry Saltzman: Showman` (18 min.)\nPhoto-gallery\nOriginele TV-, radio- en promo-spots"]
DVD Blu-ray Streaming Bioscoop UHD
["2.9"]

Beoordeling allesoverfilm.nl

Film:
Beeldkwaliteit: ["7.0"]
Geluidskwaliteit: ["6.0"]
Extra's: ["10.0"]

Extra screenshots