Liberty Stands Still (DVD) (Samenvatting)
Liberty Wallace (Linda Fiorentino), de mooie vrouw van de machtigste wapenfabrikant ter wereld, wordt op weg naar een voorstelling in het theater gebeld op haar mobiele telefoon. De mysterieuze beller dreigt een bom te laten ontploffen wanneer zij niet precies doet wat hij van haar verlangt. Uit het feit dat een laserstraal, afkomstig van een sluipschutter (Wesley Snipes) haar borst belicht, moet duidelijk zijn dat de beller serieus genomen moet worden. De wraakzuchtige sluipschutter, wiens dochter gedood is door een geweer uit de collectie van Liberty, is uit op rechtvaardigheid zonder ruimte voor onderhandelingen…
Commentaar
“Liberty Stands Still” is een zgn. ‘direct-to-video’ release. De film probeert overduidelijk de wapenlobby en het particuliere wapenbezit ter discussie te stellen. Op zich een nobel streven natuurlijk. Het wil echter allemaal nergens echt spannend worden en dat is toch wel iets dat je mag verwachten van een thriller. De film is in mijn ogen daarnaast onterecht betiteld als actiefilm. Het meest van de tijd gaat het om de conversatie tussen Joe (Wesley Snipes) en Liberty (Linda Fiorentino). Snipes komt helemaal niet van zijn (schuil)plek en ook Fiorentino komt zo goed als niet verder dan de hotdogkar. Het spel van zowel Fiorentino als Snipes is overigens niet onaardig, dat moet gezegd.
Kari Skogland maakte eerder de film “Men With Guns”, die in 1997 op het filmfestival van Rotterdam goede kritieken scoorde, waarin ze de negatieve aspecten van wapenbezit reeds centraal had gesteld. Een dame met een duidelijke mening over dit onderwerp dus.
Techniek en extra's
Beeldkwaliteit
“Liberty Stands Still” wordt gepresenteerd met een aspect ratio van 1.78:1. Hier constateren we een minimale afwijking ten opzichte van het originele bioscoopformaat van 1.85:1. De anamorfe transfer is helaas niet altijd even scherp. Dit is mede te wijten aan de ‘filmgrain’ die in een groot deel van de scènes aanwezig is. Men heeft overduidelijk getracht hier met bewerkingstechnieken nog iets aan te doen, met als gevolg dat bepaalde vlakken (o.a. grasperken) er soms erg onnatuurlijk uitzien. De film heeft in scènes te maken met witte filmspots en kleine printbeschadigingen. Hier en daar zijn er tevens wat milde vormen van ‘aliasing’ te onderkennen. Nergens storend overigens.
De optionele Nederlandstalige witte ondertiteling is klein maar leesbaar en voor mooi iets te hoog geplaatst in het beeld. Geen slechte transfer maar voor een recente film als deze zou het toch wel beter kunnen en moeten!
Geluidskwaliteit
De Engelstalige Dolby Digital 5.1 track is met de maximale bitrate van 448 kbit/sec op de schijf geplaatst. De film is voornamelijk dialooggedreven en het zal dus niemand verbazen dat met name de centerspeaker de meest actieve speaker van de totale surroundopstelling is. De soundtrack is overigens redelijk nadrukkelijk aanwezig en kan als repetitief worden ervaren. Soms sneeuwen de dialogen een tikkeltje onder ten opzichte van de soundtrack. De achterkanalen worden het grootste gedeelte van de film actief maar subtiel benut voor de ambiance. Ook het LFE-kanaal wordt, zij het beperkt, ingezet om de ambiance te optimaliseren. De DVD bevat daarnaast ook nog een Dolby Digital 2.0 (surround) track. Deze komt beduidend te kort ten opzichte van de 5.1 track.
Extra's
De menuschermen zijn in standaard 4:3 uitgevoerd en voorzien van achtergrondgeluid. Qua extra’s heeft Dutch Filmworks niet echt alle registers opengetrokken in tegenstelling tot de regio 1 release is deze versie vrij kaal:
Biographies
Biografieën in het Nederlands (!) van Wesley Snipes, Linda Fiorentino, Oliver Platt en de Canadese regisseur Kari Skogland.
Photo Gallery
Twaalf promofoto’s van de film.
Also Available
Trailers van “Comicbook Villains” (2:04 min), “Frailty” (0:56 min) en “Flashback” (1:10 min) . Allen voorzien van Dolby Digital 2.0 geluid op 192 kbit/s.
Conclusie
“Liberty Stands Still” heeft van regisseur Skogland een duidelijke boodschap meegekregen ten aanzien van de wapenlobby en het wapenbezit. Helaas ontbreekt de echte spanning een beetje om te spreken van een serieuze thriller. Hiermee is zeker niet gezegd dat de film slecht is.
De beeldkwaliteit is redelijk, maar zou voor een recente film veel beter kunnen. De geluidskwaliteit is bevredigend. De extra’s zijn niet echt boeiend en hebben helaas niet te veel toegevoegde waarde. Van een paar bio- en filmografieën, foto’s en trailers worden we niet echt meer warm of koud. Overigens vind ik het wel keurig dat Dutch Filmworks de moeite heeft genomen om de biografieën in het Nederlands op te nemen. De extra’s die echt serieuze meerwaarde vertegenwoordigen (o.a. productiecommentaar) zijn helaas, in tegenstelling tot op de regio 1 DVD, niet aanwezig.
“Liberty Stands Still” is wellicht aardig om eens te huren, al is het alleen maar omdat Wesley Snipes een alleszins behoorlijke acteerprestatie neerzet.
Deze uitgave is beschikbaar gesteld door Dutch FilmWorks.
Filmspecs
Regisseur
Acteurs
Medium | DVD |
---|---|
Genre | Actie, Thriller |
Regio | 2 |
Jaar | ["2002"] |
Speelduur | ["93"] |
Verpakking | Alpha Keep Case |
Beeldverhouding | 1.78:1 |
Geluidssporen | Dolby Digital 5.1 - Engels, Dolby Digital 2.0 - Engels |
Ondertiteling | Nederlands |
Uitgever | Dutch FilmWorks |
EAN | ["-"] |
Extra's
- ["Photo Gallery\nBiographies\nAlso Available (3 promotrailers)"]